Dobre treści poprawią pozycję w Google

wartościowe treści na stronieUnikalna treść, która ma pewną wartość dla czytelnika to bez wątpienia klucz do sukcesu w branży SEO. Zawsze trzeba starać się, by rosła ilość artykułów, które pojawiają się na stronie. Poza ilością trzeba jednak pamiętać o jakości, gdyż teksty niskiej jakości nie dadzą takiej wartości. Możemy wspomnieć kilka przykładów treści niskiej jakości, które nie przyniosą sukcesów w SEO: - stron wyników wyszukiwania - kategorię produktów w sklepach online z nielicznymi produktami - treść taka sama na kilu stronach - artykuły kopiowane z innych źródeł - treści kopiowane z Wikipedii - artykuły otrzymywane z tekstów synonimizowanych - treści, które są generowane przez automat - fora, w których znajduje się wiele treści określanych jako SPAM. W przypadku dobrych treści ta wartość jest ogromna. Jakie treści będą dobre dla Google? Przede wszystkim w samym centrum trzeba postawić użytkownika, który będzie dane treści poznawał. Dlatego do dobrych treści można zaliczyć takie elementy jak: - treści ciekawe, które wciągają czytelnika.

Nowoczesne algorytmy wyszukiwarek coraz częściej starają się badać wyniki wyszukiwania oraz to jak użytkownik ze strony korzysta. Jeśli szybko zmienia witrynę to ta pierwsza nie odpowiadała jego potrzebom. Dlatego trzeba czytających zachęcać do tego, by na stronie byli dłużej. - wielokrotne powtarzanie słów kluczowych, jednak taka teoria nie zawsze się sprawdza. Coraz lepsze algortymy odrzucają takie treści jako niską jakość. - wielu użytkowników internetu obecnie chętnie korzysta z treści, które można jedynie przeskanować wzrokiem, a nie trzeba całkowicie czytać.

dobre treści a seoJeśli uda się wyłapać takie ważne treści jedynie skanując tekst na pewno będzie dobrze odebrany przez wyszukiwarki. Algorytm dodatkowo lepiej traktuje teksty, w których są podtytuły, leady czy liczne akapity. - odbiorcy chętnie zostają przy stronach, gdzie mamy zdjęcia czy film i takie elementy również są dobrze traktowane przez wyszukiwarki. - warto przy pozycjonowaniu i dobrych treściach korzystać również z możliwości społecznościowych jakie daje internet. Obecnie takie możliwości wydają się stale rosnąć, dlatego warto z nich skorzystać. - treści tworzone w sposób wirusowy, które mogą rozprzestrzeniać się w szybkim tempie i docierać do jak największego grona odbiorców. W ten sposób tworzą się zaś dodatkowo linki, i do sprawia, że algorytmy wyszukiwarki traktują nas jeszcze lepiej. Są to linki wartościowe, gdyż tworzą się w sposób naturalny. - treści dobre, to również treści, które są przygotowane na bazie witryn, które są oczywiście zaufane. Im wyższy Page Rank strony tym, lepiej będą traktowane linki. Autor musi być dla Google wartościowy, gdyż wtedy witryna będzie lepiej potraktowana. Warto również zastosować profil Google Plus, który pozwoli łączyć twórcę z artykułami a jednocześnie tworzyć odpowiednie tagi, które wzmocnią takie treści.